Dom po 10 latach eksploatacji

Zbuduj swój własny dom, zazwyczaj raz w życiu, i tak chcemy być wygodne i efektywne  pracy. Jeśli pierwszy warunek dużej mierze zależy od naszej decyzji w realizacji dwóch pozostałych, aby pomóc nam z wytycznymi zawartymi w prawie budowlanym, określające minimalne parametry, które odnoszą się do budynku. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które spełniają wymagania norm, bo – jak inwestorów – często zajmują się trudnych wyborów. Szukamy informacji, które pomogą nam w decyzji, a nasze główne pytanie – czy technologii lub produktu zostaną sprawdzone w długim okresie i spełnić oczekiwania na niego. W tej edycji przewodnika budowy serii artykułów opisujących eksperymentalnych budynek po 10 latach służby.

Energooszczędna konstrukcja domu rozpoczęła się w 2010 roku. Chcieliśmy pokazać, że obecne wymogi nie są wystarczające ciepła. Czytałem, że prawo – ceny gazu i energii elektrycznej wzrosły od tego czasu o 50%. Zwiększa to prędkość, w wyniku czego coraz wyższe rachunki za ogrzewanie, zmuszając bardziej rygorystyczne cieplnej przegród zewnętrznych budynku wydajności i energooszczędnych urządzeń. Przewiduje się 10 lat temu, przy użyciu roztworu o wiele więcej niż te obowiązujące w chwili domy zostały zbudowane. Wielu z nich do końca 2008 roku, dwa elementy stosowane do ścian zewnętrznych.

Jak widać, blok SUPER spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania, ale postanowiła kontynuować wełny mineralnej grubości izolacji 10 cm (jasny sposób). U-poprawił się o 35%, co odpowiada Takie parametry, przy założeniu korzystania z ciepłego drewna, które jest w stanie zmierzyć korzyści finansowe z redukcji zużycia energii i karty. Najpierw jednak w 2009 r., wszystkie zapukał w głowę na wieść, że grubość wyściełane bloku! Można zapytać, dlaczego podjęła decyzję o zablokowaniu tańsze a nie 24 cm grubości warstwy użyć grubszej izolacji? Teraz, 10 lat, powszechnie używany do grubości izolacji wynosi 5-10 cm, i praktycznie nie istnieje silniejszy. W rezultacie, nie były dostępne dla budowanie konfiguracji, chociaż producent w katalogach. Innym problemem był montaż izolacji. Problem polegał na tym, aby mechaniczne elementy mocujące dla fali o grubości większej niż 10 cm. Podmiotów nie są również związane z rynny rury spustowe systemu, jak grubość izolacji. Na szczęście, od tego czasu wiele się zmieniło.

Budynek jest zbudowany na fundamencie ściany (piwnica, ponieważ koszty okazały się nieopłacalne w budowie), wyizolowanych z obu stron grubości wełny mineralnej 8 cm. Na parterze jest izolowany wełną mineralną o grubości 8 cm. Dach Wielopołaciowy jest bez obudowy, z filmem przed kopulacją. To była nowość na polskim rynku budowlanym. Wielu dostawców nie ma pojęcia o FWK zasad filmu i jego los. Tak, wiele błędów pokazał budowlanych, składa się z min. film o niskiej apartament paro przepuszczalności strychu, w wyniku których zawilgocanie izolacji. Poddasze izolacji elektrycznej z miękkiej wełny o grubości 20 cm od wewnątrz dodatkowo izolowane folią paroizolacyjną. Dach korzysta z kilku popularnych (głównie ze względu na koszt i wagę, co wymaga ogromnych konstrukcji dachu) płytek. Świetliki dachowe i panele słoneczne zostały zainstalowane do wspomagania ogrzewania ciepłej wody (głównym źródłem ciepła jest niska kotłów gazowych temperatury).

Budynek wyposażony jest w nowoczesne udogodnienia, takie jak system sterowania oświetleniem lub wymiennika ciepła.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.